Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

štv12072023

Aktualizovanéštv, 02. nov 2023 14:34

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod PR články Udržte sa v kondícii vďaka posilňovacej lavici

Udržte sa v kondícii vďaka posilňovacej lavici

V každom dobrom fitness centre alebo posilňovni nesmie chýbať tréningová či posilňovacia lavica. Čoraz častejšie si ju však fitness nadšenci zaobstarávajú aj domov, aby mohli kedykoľvek cvičiť a využívať jej benefity bez toho, aby na ňu čakali v rade. Viete, čo všetko dokážete precvičiť na posilňovacej lavici a prečo sa oplatí do nej investovať?

Udržte sa v kondícii vďaka posilňovacej lavici

Výhody posilňovacej lavice

Posilňovacie lavice sú veľmi efektívne zariadenia pre komplexný tréning celého tela, ktoré sú navyše finančne dostupné, takže sa niet čomu čudovať, že sú veľmi populárne. Umožňujú vám efektívne sa starať o svoju postavu, dostať sa do formy, spevňovať a rozvíjať svalstvo. Využijú ich nielen muži, ale aj ženy.

Veľkou prednosťou posilňovacích lavíc je okrem finančnej dostupnosti aj to, že si môžete vybrať z rôznych prevedení od tréningových lavíc zameraných na konkrétne časti tela až po univerzálne modely vhodné na posilňovanie viacerých partií, kombinujúce vlastnosti a funkcie viacerých lavíc. Niektoré modely môžete časom obohatiť o ďalšie príslušenstvo a zabezpečiť si ešte pestrejší tréning.

Vyberte si vhodný typ posilňovacej lavice

Už sme naznačili, že posilňovacie lavice existujú v rôznych prevedeniach a vybrať si ten správny model vám uľahčí hlavne to, akú časť tela na lavici chcete precvičovať. To, či je pre vás vhodnejšia multifunkčná posilňovacia lavica alebo špecializovaná lavica, určí viacero faktorov od vášho rozpočtu, priestorových možností, ale aj požiadaviek a predstáv.

Multifunkčné posilňovacie lavice bývajú drahšie a vyžadujú si viac priestoru. Sú však najuniverzálnejšie, ponúkajú pestré možnosti nastavenia a príslušenstva, takže na nich precvičíte celé telo.

Ak máte obmedzené finančné a priestorové možnosti, zamerajte sa skôr na lavice určené na konkrétne cviky podľa vašich cieľov. Na tréning brušných svalov je skvelá šikmá lavička, pestré možnosti poskytuje aj rovná lavica, ktorú tiež využijete pri silovom tréningu s jednoručkami alebo vzpieračskými tyčami. Posilňovacia lavica sa postará o bezpečnosť a komfort pri tréningu.

Tipy na dôležité detaily, ktoré zavážia pri nákupe tréningovej lavice

Odhliadnuc od typu posilňovacej lavice, pre ktorú ste sa rozhodli, by ste pri nákupe mali svoju pozornosť zamerať na pevnosť a stabilitu konštrukcie tréningovej lavice. Sústreďte sa aj na maximálnu nosnosť posilňovacej lavice, aby boli tréningy na nej pre vás bezpečné. Toto je dôležité najmä v prípade, ak na lavici budete cvičiť s činkami, aby bola prispôsobená zaťaženiu, ktoré na ňu vyviniete.

Čím pevnejšia a odolnejšia konštrukcia z vystužených oceľových profilov, tým bude životnosť posilňovacej lavice dlhšia. Okrem toho by mala lavica mať gumové nožičky, aby sa nešmýkala a zároveň chránila podlahu.

Ak si chcete vybrať čo najlepšie, pozerajte sa aj na možnosti nastavenia a individuálneho prispôsobenia cvikom a užívateľovi pomocou regulácie výšky lavice pri rovných laviciach či nastavenia uhla operadla v prípade polohovateľných modelov. Zaujímať vás bude nielen možnosť nastavenia, ale aj jednoduchosť regulácie vhodnej výšky, utiahnutie a ochrana proti pošmyknutiu nastaviteľného mechanizmu.

Ak doma nemáte veľa priestoru, zaujímavou možnosťou pre vás budú rozkladacie lavice, ktoré v zloženom stave nezaberajú veľa miesta a preto ich môžete po tréningu jednoducho odložiť napríklad pod posteľ alebo do skrine.

Populárne cviky na posilňovacích lavičkách

Na rovnej tréningovej lavici môžete vykonávať napríklad obľúbený bench press s činkou. Ľahnite si na lavicu s nohami mierne od seba, zatlačenými do zeme. Zo stojana zdvihnite činku nadhmatom, ruky držte širšie ako ramená, lopatky držte pri sebe. Nadýchnite sa a pomaly spúšťajte činku k strednej časti hrudníka, chvíľu v pozícii vydržte a s výdychom vytlačte činku do východiskovej polohy nahor.

Šikmá posilňovacia lavička vám poslúži napríklad na vyformovanie brušných svalov pomocou sed-ľahov. Rozvíjajte vytrvalosť a silu, zbavte sa prebytočných tukových zásob a spravte niečo pre svoje zdravie v pohodlí domova.

Zdroj obrázku: antoniodiaz / Shutterstock.com

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť