Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

pia12082023

Aktualizovanéštv, 02. nov 2023 14:34

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod PR články Kam sa vydať na výlety v Bratislave a okolí? Prinášame Vám zaujímavé tipy na najkrajšie miesta v Bratislave

Kam sa vydať na výlety v Bratislave a okolí? Prinášame Vám zaujímavé tipy na najkrajšie miesta v Bratislave

Hlavné mesto Slovenska láka nielen zahraničných, ale i domácich turistov. Ukrýva množstvo zaujímavých miest, atrakcií a spôsobov, ako tráviť voľný čas. Plánujete jeho návštevu a neviete, čo vidieť a nevynechať? Ubytovací portál Hauzi Vám prináša niekoľko zaujímavostí, ktoré by ste pri návšteve Bratislavy nemali vynechať.

Kam sa vydať na výlety v Bratislave a okolí? Prinášame Vám zaujímavé tipy na najkrajšie miesta v Bratislave

Dóm sv. Martina

Tí, ktorí hľadajú klasiku, by mali ako prvé navštíviť Dóm sv. Martina, ikonickú sakrálnu budovu. Ide o najväčší a najvýznamnejší chrám hlavného mesta, nachádzajúci sa na Rudnayovom námestí. Svoju najvýznamnejšiu úlohu spĺňal od roku 1563 do roku 1830, kedy sa tu korunovalo 11 kráľov.

Súčasnú podobu získal Dóm sv. Martina v roku 1877. V jeho vnútri sa nachádza rovno niekoľko kaplniek. Nechýbajú ani krásne a originálne diela známych umelcov. K tým najzaujímavejším sa radí súsošie sv. Martina na koni.

Katedrála je prístupná širokej verejnosti počas celého roka. Jedinou výnimkou sú liturgické slávenia a koncerty. Výšku vstupného a otváracie hodiny si dopredu vždy skontrolujte na oficiálnej webovej stránke.

Modrý kostolík

Keď si vybavíte výhodné ubytovanie v Bratislave a navštívite Dóm sv. Martina, vo svojej púti po meste pokračujte k Modrému kostolíku. Historická stavba, ktorá sa nazýva aj Kostol svätej Alžbety, má svoju charakteristickú modrú farbu. Vo vnútri sa nachádza masívny hlavný oltár, ktorý dopĺňa mozaika svätej Alžbety držiacej ruže.

Modrý kostolík môžete navštíviť celoročne. Na oficiálnych stránkach nájdete časy bohoslužieb aj možností, kedy sa dá do kostola dostať.

Kam sa vydať na výlety v Bratislave a okolí? Prinášame Vám zaujímavé tipy na najkrajšie miesta v Bratislave

Bratislavský hrad

Aký by to bol výlet, ak by ste v Bratislave nenavštívili symbol Slovenska, Bratislavský hrad? Dominantná budova bola postavená v 13. storočí, odkedy si prešla viacerými, menšími i väčšími úpravami.

Dnes je hrad voľne prístupný verejnosti. Nájdete v ňom stálu expozíciu Slovenského národného múzea. Ak by ste chceli celú návštevu povýšiť o niekoľko úrovní, pamiatku navštívte, keď sa v nej konajú rôzne kultúrno spoločenské akcie. Obľúbené sú napríklad Hradné slávnosti alebo Bratislavské korunovačné dni.

Galéria Nedbalka

Na Nedbalovej ulici v Bratislave sídli krásna galéria s názvom Nedbalka. Inštitúcia sa zameriava na slovenské moderné umenie a prezentuje kúsky od známych slovenských tvorcov. Má veľmi zaujímavo riešený interiér. V budove sa nachádza päť kruhových poschodí.

V galérií sa aktuálne nachádza cez 1000 diel od 83 slovenských umelcov. Po nabitom dni strávenom medzi umením si môžete oddýchnuť v kaviarni nachádzajúcej sa v oddychovej zóne.

Drevená rozhľadňa pod Kamzíkom

Túžite vidieť Bratislavu a okolie ako na dlani? Drevená rozhľadňa pod Kamzíkom s výškou 15 metrov vám to veľmi rada poskytne. V okolí rozhľadne sa nachádzajú aj lavičky a ohnisko, kde si môžete opiecť chutný obed alebo večeru. Nechýbajú ani stoly a prístrešok, ktorý vás skryje pred silnými slnečnými lúčmi a nečakaným dažďom.

Kam sa vydať na výlety v Bratislave a okolí? Prinášame Vám zaujímavé tipy na najkrajšie miesta v Bratislave

Kačín

Počas príjemne teplých jarných a letných mesiacov navštívte aj Kačín, pekný park v časti Lamač. Hlavná trasa má 11 km pričom nie je vôbec náročná. Najlepšie však spravíte, keď si výlet naplánujete na týždeň, pretože cez víkend sa tu nachádzajú nielen turisti, ale aj domáci.

Ďalšie možnosti

Prešli ste všetky spomínané miesta a chceli by ste spoznať aj ďalšie? Bratislava toho poskytuje veľa vrátane nádherných Vajnorských jazier, vhodných na kúpanie počas letných mesiacov, Galérie Multium, kde si užijete množstvo optických klamov a ilúzií a Archeologického múzea.

Dobrou voľbou je aj Grasalkovičov palác, Sad Janka Kráľa, Pálffyho palác alebo K. Gallery – galéria úžitkového umenia.

Nájdite si lacné ubytovanie v Bratislave, naplánujte si celý výlet a užite si voľné chvíle na zaujímavých miestach a v krásnych prírodných zákutiach.

Foto č. 1 - Autor: Martin Katler, Zdroj: https://unsplash.com/photos/8rtZkhmqsN4
Foto č. 2 - Autor: Martin Katler, Zdroj: https://unsplash.com/photos/vgPgg8X2NyA
Foto č. 3 - Autor: Lukáš Kulla, Zdroj: https://unsplash.com/photos/Lxa7ACAdZ00

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť