Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

ned09242023

Aktualizovanépia, 16. dec 2022 14:27

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Správy Kultúra Koncerty, festivaly, krsty Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

( 1 x )

Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

Nováčik roka (2013) podľa alternatívnej hudobnej ankety - Radio Head Awards, slovenské trio Walter Schnitzelsson, má za sebou úspešný rok plný koncertov a kvalitnej hudby.

Áno, je to presne rok od vydania ich debutového albumu Fever (2013), a nás zaujímali ďalšie ambície a blízka budúcnosť kapely. Na otázky pre Bratislive.sk odpovedal spevák a frontman kapely Jožko Rezník, po posledom koncerte v tomto roku, ktorý sa uskutočnil 30. októbra v Bratislave.

Jožko, dnes sme mali tú česť vidieť a samozrejme hlavne počuť akustický koncert, ktorý bol označený za rozlúčkový, čo sa tvojej osoby týka, pretože ako vieme odchádzaš k protinožcom. 

,,Áno (smiech). Je to neuveriteľné, že to všetci vedia. Veľa ľudí sa ma dnes pýta, čo sa tam chystám robiť a podobne. Takže určite sa chystám celú krajinu precestovať, pretože je nádherná a budem sa z toho tešiť a užívať si to. Tiež sa budem venovať hudbe a pracovať na nových textoch.”

Takže sa vidíme na budúci rok?

,,Určite áno. 2015 to istí.”

Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

 

Ako vznikla spolupráca s tubistom Dominikom Kobulnickým, s ktorým ste zasa trošku obmenili pôvodnú verziu songu Million Years ku, ktorej vyšiel aj zaujímavý videoklip odkazujúci na staré-dobré magnetofónové kazety?

,,S Dominikom sme sa stretli na jednej jam session, kde boli rôzni hudobníci. Dali sme sa do reči a on spomenul, že hrá na tubu. Vŕtalo mi to potom v hlave, preto sme sa stretli znova a ja som mu zahral song Blind Love, ktorý sme neskôr, ako náš prvý spoločný počin, nahrali na debutový album Fever. Neskôr sme pokračovali v spolupráci, podarilo sa nám niečo ponahrávať a čakáme kým to vydáme. Malo by to byť niekedy teraz v novembri.”

Takže sa jedná o pripravované EP-čko?

,,Presne tak. A malo by to vyjsť opäť pod Slnko Records. Mali by tam byť štyri songy a už sa na to veľmi teším, pretože čas strávený v štúdiu sme si veľmi užívali.”

Môžeme to chápať, ako možnú predzvesť nového albumu? Podobne ako EP-čko, ktoré vyšlo pred debutovým albumom Fever?

,,Jasné (smiech), býva to tak. Ale neviem ešte. Netuším, čo ukáže nový rok. Zatiaľ sú to stále len odvážne myšlienky. Ale môžem povedať, že pred letom 2015 určite niečo uzrie svetlo sveta ale čo to bude to zatiaľ nebudem prezrádzať. To je také zbožné prianie.”

Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

 

Ako hodnotíš Vaše leto 2014? Rock for People, Grape, Pohoda…

,,Boli sme dosť zaneprázdnení. Išlo o skvelé koncerty plné skvelých ľudí, ktorí si to užívali spolu s nami. Mali sme aj plnú jeseň - turné so Slobodnou Európou. Bolo to veľmi zaujímavé obdobie.”

Váš výskok s publikom na tohtoročnom Grape festivale bol označený za najlepšiu prácu s divákmi v rámci festivalu. Ako vznikol nápad zakomponovať tento prvok do pesničky?

,,Tento prvok nám prišiel pre ten moment, ktorý sa odohráva v tej pesníčke úplne prirodzený, pretože sa to tam hodí. Prvýkrát sme to skúsili na Grape 2013 a musím povedať, že boli vtedy asi dve hodiny ráno, ľudia boli zmoknutí, zničení po búrkach ale prišli a dali to s nami. A bolo to super. Kapela musí pre tých ľudí vždy niečo nájsť, je to o tej vzájomnej energii a dobrej nálade.”

Posledná otázka. Vieme, že pochádzaš z Ružomberka ale bývaš momentálne tu v Bratislave. Preto by nás ako portál pre ľudí hlavného mesta zaujímalo ako sa ti tu žije?

,,Ako CP-čkárovi (smiech) sa mi tu veľmi páči. Mám tu kopec kamarátov a je tu plno skvelých miest, ktoré mám rád. Je to živé mesto plné super ľudí.” 

Veľa ľudí totiž hovorí o určitom vymieraní mestského života, kedy všetci sedia doma alebo lattéčkujú v obchodoch…

,,Vieš čo, takto to možno vníma niekto taký, kto to sleduje z nejakého virtuálneho sveta. Alebo raz za čas možno trafí zlý večer v meste. Ja si to určite nemyslím. Bratislava žije.”

Akustický Walter Schnitzelsson v Bratislave

 

autor + foto: mia

 

 

 

 

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť