Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

ned09242023

Aktualizovanépia, 16. dec 2022 14:27

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Správy Avíza a pozvánky Hrad Devín bude patriť rodinám s deťmi, budú spoznávať historické obdobia

Hrad Devín bude patriť rodinám s deťmi, budú spoznávať historické obdobia

Hrad Devín bude patriť rodinám s deťmi, budú spoznávať historické obdobiaDEVÍN / BRATISLAVA 10. júna 2015 - "Zo storočia do storočia" je už 4. ročníkom podujatia na hrade Devín, na ktorom sa deti aj dospelí môžu zapojiť do interaktívneho poznávania historických období na stanoviskách: Vitajte v praveku v súvislosti s výstavou „Devín v praveku“ od neolitu až po dobu železnú, u Slovanov s interaktívnymi hrami v období Veľkomoravskej ríše, rytieri a krásne dámy z obdobia, keď nám vládla gotika.

Táto zaujímavá akcia sa na hrade Devín bude konať v sobotu 13.6.2015 od 10:00 do 18:00 hod., pričom sa okrem samotného hradu bude odohrávať aj v okolitej prírode súčasne.

Návštevníci zažijú vzrušujúce bádanie a plnenie mnohých úloh, kde prejavia svoju zručnosť a invenciu. Porovnajú jednotlivé historické doby. Pozrú si predstavenie rozprávky „Ruže a meč“ o 15:00.
Štyri stanoviská sa tematicky zameriavajú na vyššie uvedené témy.

Stanovisko Vitajte v praveku vyskúša koncentráciu detí a dospelých a pomocou pracovného listu upozorní publikum na najdôležitejšie archeologické nálezy z období od neolitu po dobu železnú na hrade Devín. Vyriešiť niektoré praktické úlohy treba aj na tomto stanovisku: určiť kovy ktoré ľudia od neolitu po dobu železnú využívali. Maľba rukami umožní vyskúšať si ako sa dalo maľovať ešte pred neolitom, keď neboli štetce. Pre publikum je aj na tomto stanovisku pripravený hrnčiarsky kruh. Ľudia ho ešte nepoznali, ale bude pomôckou, aby sa ľahšie deťom vyrábala praveká keramika, ktorá vznikla voľným modelovaním v rukách. Deti si vyskladajú aj základy domu z obdobia neolitu.

Hrad Devín bude patriť rodinám s deťmi, budú spoznávať historické obdobia

U Slovanov na druhom stanovisku sú pripravené interaktívne úlohy – obliekanie do odevov, točenie na hrnčiarskom kruhu (Slovania ho už poznali), streľba z kuše, záujemcovia si vyskladajú meno z hlaholiky, zastrieľajú z luku.

Rytieri a krásne dámy upozornia na obdobie stredoveku, v období gorického slohu. Opäť si budú môcť dievčatá vyskúšať štylizované šaty a chlapci sa potrápia s výstrojom a výzbrojou stredovekého rytiera.

Uvedené atrakcie a ešte oveľa viac zábavných úloh je pripravených pre každého, kto zavíta na hrad Devín v sobotu, 13. 6. 2015. Dôjdite a získajte certifikát zručnosti na 4. ročníku podujatia Devín patrí deťom 2015.

zdroj: Múzeum mesta Bratislavy

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť