Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

ned09242023

Aktualizovanépia, 16. dec 2022 14:27

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Správy Avíza a pozvánky Príďte si zaspomínať na Martina Ďurdinu na koncert venovaný jeho pamiatke

Príďte si zaspomínať na Martina Ďurdinu na koncert venovaný jeho pamiatke

CZ-SK BIG BAND MATÚŠA JAKABČICA & HOSTIABRATISLAVA 27. septembra 2014 - Príďte si zaspomínať na Martina Ďurdinu a vypočuť skvelú muziku v pondelok 29. septembra 2014 o 19.30 hod. v TeleCafé, na Medenej ul.2 v Bratislave na koncert venovany jeho pamiatke​.

Po síce krátkom ale bohatom a búrlivom živote príde trumpetista do pekla a z diaľky počuje hrať nejakú nebesky dobrú hudbu. Podíde bližšie a za rohom vidí ako nejaký big band “mastí” Gillespieho A Night in Tunisia. Nemôže veriť vlastným ušiam a očiam pretože v kapele sedia od Charlieho Parkera cez Clarka Terryho až po Buddy Richa všetci jeho obľúbení muzikanti. Samotný Dizzi na neho mrkne a vyzve ho aby sa k nim pridal, práve sa uvoľnilo jedno miesto v sekcii. Trumpetista neváha, rýchlo sa rozbalí a hrá z plných pľúc. Keď už hodnú chvíľu točia dokola tému zneistie, nenápadne štuchne do Gillespieho a spýta sa kedy príde konečne kóda. Dizzi sa na neho usmeje:” There ́s no Coda, we are in Hell.”

Tento starý muzikantský vtip je vlastne skrátená historka o tom ako to všetko bolo. V prvom rade sme my všetci, Martinovi priatelia a kolegovia, mali radi jeho svojský humor. Vedel trefne vystihnúť situáciu a často nám tak spestriť to nekonečné čakanie na kódu. Prežil krátky, ale bohatý a miestami aj búrlivý život. Napriek tomu že preskákal rôzne “peripetie” boli to najmä tie svetlé momenty tej jeho typicky “ďurdinkovskej” ľudskosti a pozitívneho vyžarovania, ktoré utkveli v pamäti. Uvoľnené miesto v sekcii sa dá síce nahradiť ale ten počiatočný šok sa tak rýcho nevytratí a prázdnota tu ostane nastálo. Večer sme ešte spolu popíjali víno a doobeda nás zahalilo smutné ticho.

Stále čakáme kedy sa prebudíš z toho svojho typického doobedňajšieho off line módu a prídeš so slovami:”Pardon, ešte to stihame, ne?”. Maťo, tentoraz ty počkaj na nás. Ako poznamenala moja milá manželka, vieme že v Edene teraz prebieha pekelný žúr, a zajtra bude padať z oblohy manna s príchuťou whisky a nebeskej trávy.

Erik Rothenstein

vstup: 7€

CZ-SK BIG BAND MATÚŠA JAKABČICA & HOSTIA
(Silvia Josifovská - spev, Vlado Vizár - trbn, Dušan Húščava - tenor sax)

Rezervácia lístkov

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

alebo priamo na mieste

Info na tel.č. 0915730754ANDREAS VARADY TRIO, 11. október, Atelier Babylon Bratislava


BRANFORD MARSALIS, 17. november, Slovenský rozhlas, Bratislava
https://youtu.be/bc6w9R0tEiA?list=UUVhUCUpyo0PVMOVE5fOCAnw

MARIO BIONDI, 25. november, Ateliér Babylon Bratislava


CASSANDRA WILSON, 11.december, Nová scéna, Bratislava


zdroj a foto: Matej Šálek

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť