Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

pon04152024

Aktualizovanéštv, 02. nov 2023 14:34

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Šport Futbal Bratislava odvrátila prehru proti Nitre neskorým gólom

Bratislava odvrátila prehru proti Nitre neskorým gólom

Nitra si zo štvrtého kola zápasov v stretnutí so Slovanom takmer odniesla víťazstvo. V 88. minúte však zdanlivo istú výhru narušil Šporar a bratislavskému klubu tak vybojoval bod. Po troch vyhratých zápasoch Nitra prerušila Slovanu víťaznú šnúru, no ten si napriek tomu udržal prvenstvo v tabuľke.

Bratislava odvrátila prehru proti Nitre neskorým gólom

Ševela hovorí, že zápasy sú o efektivite

Tréner Slovanu, Martin Ševela, povedal, že z ich strany nepovažuje prvý polčas za vydarený. Aj keď tím vypracoval šancu, nedokázal loptu premeniť a absentovala aj hra vpred. Podľa jeho slov je nutné zapracovať aj na pohybe stredových hráčov a výkonoch krajných obrancov. Hovorí tiež, že zápasy sú o efektivite – Nitrania strelili gól takmer už z prvej šance a Slovan musel prepracovávať stratégiu hry. Ševela ale svojich hráčov pochválil, pretože o druhom polčase sa vyjadril, že v nich videl ambície zápas otočiť a väčšie množstvo energie. Dodáva, že napriek strate dvoch bodov, ktorý ho mrzí, je ligová súťaž dlhodobá a jeho tím má teraz aspoň väčšiu motiváciu a príležitosť uchopiť zápasy lepšie. Slovan má navyše veľmi dobré postavenie, o čom svedčia aj výsledky superligy.

Galád Slovanu v Európe praje

FC Nitra sa momentálne v tabuľke nachádza na predposlednom mieste so ziskom len jedného bodu v troch zápasoch. Jej súčasným trénerom je Ivan Galád, ktorý zápas so Slovanom zhodnotil veľmi racionálne. Tvrdí, že jeho tím do boja išiel s víziou zvíťaziť, a to sa im aj takmer podarilo. Futbal je ale šport a v športe je nutné vyrovnať sa aj s takýmito situáciami. Galád tvrdí, že hoci to aktuálne na výsledkoch nie je veľmi vidieť, nitriansky klub už rok a pol pracuje veľmi dobre. Vyjadril sa tiež, že aj s Dunajskou Stredou boli k víťazstvu blízko. Na záver svojho vyhlásenia tréner Nitry poprial Slovanu všetko len to dobré v Európe.

Výrazné momenty na koncoch polčasov

Prvý útok zápasu vyšiel práve z iniciatívy Nitranov strelou Vestenického, no tam si poradil brankár Greif. Prvá príležitosť Slovanu sa objavila po prvej štvrťhodine úsilím Šporara, ktorému úmysel prekazil brankár hostí Hroššo. Po ďalších neúspešných pokusoch bezgólový stav prerušili až hostia v 44. minúte, kedy sa Taiwovi podarilo umiestniť loptu do odkrytej brány. Stalo sa tak po Kóňovej prihrávke, po ktorej Taiwo obehol aj Greifa. Po prestávke Slovan vystriedal Moha a Holmana Cmiljaničom a Savičevičom. Snaha domácich útočiť však bola vždy prekazená nitrianskou defenzívou, ktorá útoky na čele s Taiwom vracala. Neskôr sa z ihriska pobral aj De Kampsa a nahradil ho Čavrič, ktorý mal hneď dve príležitosti, no pri prvej ho zastavil Hroššo a pri druhej minul bránu. Zvrat nastal až v 88. minúte, kedy Šporar prekonal obrancov Nitry v pokutovom území a jeho strele nezabránil ani Hroššo, ktorý však podal veľmi dobrý výkon.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť