Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

ned09242023

Aktualizovanépia, 16. dec 2022 14:27

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Šport Futbal Slovan Bratislava prehral doma so Spartakom Myjava

Slovan Bratislava prehral doma so Spartakom Myjava

BRATISLAVA 29. marca 2016 - Dňa 20. marca sa na Pasienkoch hralo 24. kolo Fortuna ligy. Domáci Slovan Bratislava privítal hosťujúci Spartak Myjava. Zápas sa hral poobede o 14:30 a futbalistov prišlo podporiť niečo viac ako 1200 fanúšikov.
Slovan Bratislava prehral doma so Spartakom Myjava

Počas zápasu síce padol len jeden gól, ale zato diváci mohli vidieť až štyri žlté karty. O rozhodujúci zásah sa postaral Peter Sládek v devätnástej minúte. Do bránky domácich, ktorú strážil Ján Mucha, sa Sládekovi podarilo dostať loptu po spolupráci s obrancom Ivanom Ostojićom, ktorý je pôvodom zo Srbska.

Následne sa hra pritvrdila a rozhodca Pavol Chmura musel prvý raz siahať do vrecka po žltú kartu v dvadsiatej piatej minúte. Previnil sa hosťujúci záložník Tomáš Marček. Domáci sa však nenechali zahanbiť v tomto zmysle a už o tri minúty neskôr musel hlavný arbiter opäť tasiť žltú. Tentoraz ju videl domáci obranca Kornel Saláta.

Ďalej sa zápas vyvíjal viac menej nezaujímavo pre oko diváka. V tridsiatej druhej minúte sa rozhodol tréner Slovanu, Cyperčan Nikodimos Papavasiliou, striedať Salátu. Namiesto neho prišiel do hry Adilehou Moise, obranca s francúzskymi koreňmi. V druhom polčase sa skóre nevyvíjalo, čo ležalo v žalúdku trénerovi domácich. Preto sa rozhodol premiešať zostavu a tak skúsiť, či sa jeho zverenci chytia a strelia vyrovnávajúci gól.

Hneď na začiatku druhej polovice nastúpil Róbert Vittek za Vukana Savićevića, pôvodom zo Srbska. Papavasiliou chcel tak posilniť útok a zvýšiť šancu na vyrovnanie. To však neprichádzalo, tak sa rozhodol ešte pre jednu zmenu. V šesťdesiatej minúte preto nechal vystriedať Granwalda Scotta, pôvodom z Južnej Afriky. Namiesto neho nastúpil Slobodan Simović, ďalšia srbská posila v drese belasých.
Slovan Bratislava prehral doma so Spartakom Myjava

Gól neprichádzal, a naopak, na strane hostí sa previnil autor prvého gólu Sládek a v sedemdesiatej minúte videl aj on žltú kartu. Nasledovala séria taktických striedaní v podaní hosťujúceho Spartaka. Sládka vystriedal Frederik Bílovský, v osemdesiatej prvej minúte, a už v nastavenom čase využil svoje dve striedania tréner hostí Norbert Hrnčár. Štefana Pekára nahradil Martin Černáček a namiesto Erika Daniela prišiel Dávid Škutka. Poslednú žltú kartu dostal ešte brankár domácich, Mucha, tiež v nastavenom čase.

Pri pohľade do štatistík si môžeme pozrieť, že v zápase mali oba tímy vyrovnané držanie lopty. Aj v strelách boli mužstvá vyrovnané, keď belasí vystrelili šesť a kopaničiari sedemkrát.

Výsledky superligy ako aj prognózy sa dajú pozrieť na viacerých portáloch, napr. bet365 ponúka prehľad zápasov, štatistiky a to nielen z futbalu ale aj ostatných športov.

Takže po tejto prehre zostalo mužstvo Slovana Bratislava na druhej priečke tabuľky Fortuna ligy s počtom bodov 51. Za vedúcim Trenčínom zaostáva o 9 bodov a tretím tímom tabuľky je práve Spartak Myjava, ktorej víťazstvo prinieslo veľmi cenné 3 body, takže má po odohranom 24. kole 43 bodov.
zdroj a fotografie: JM

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť