Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

ned09242023

Aktualizovanépia, 16. dec 2022 14:27

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Šport Futbal Ako sa Slovanu darilo v prvej polovici sezóny

Ako sa Slovanu darilo v prvej polovici sezóny

BRATISLAVA 23. decembra 2014 - S polovicou futbalovej sezóny 2014/2015 za nami je ten správny čas obzrieť sa späť a popremýšľať o doterajšom výkone. Niektoré tímy Fortuna Ligy môžu byť pri premietnutí spokojné, iné menej. Medzi tie menej spokojnejšie družstvá patrí aj úradujúci majster Slovan Bratislava.

Utrápený výkon Slovanistov klubu po odohratí 18-tich ligových zápasov zabezpečil iba piatu priečku s počtom 28 bodov (12-bodová strata na vedúcu Žilinu). Lepší ako Slovan sú Myjava, Senica, Trenčín a spomínaná Žilina.

Sľubný začiatok

Zaujímavosťou je, že Slovan pritom nastúpil do sezóny pomerne úspešne. Úspech na domácej scéne
(výhra nad Košicami v Superpohári) nasledovali aj dobré výsledky na medzinárodnej scéne v Európskej lige. Čarovné obdobie malo ale čoskoro skončiť. Tím začali sužovať prehry a nepremenené šance, čo podnietilo vedenie vyriešiť situáciu menovaním nového trénera Jozefa Chovanca. Ani pod novým vedením ale tím príliš nevylepšil svoju hru a do konca jesennej časti sa mu podarilo obsadiť iba piate (pre obhajcu titulu) neatraktívne miesto.

Ako sa Slovanu darilo v prvej polovici sezóny
Európske fiasko

Jedným zo svetlých momentov sezóny je pre Slovan jednoznačne účasť v Európskej lige - aspoň pre začatím zápasov. V skupine I robili Slovanu spoločnosť Sparta Praha, švajčiarsky Young Boys a taliansky Neapol (s Marekom Hamšíkom), ktoré Slovanu vôbec nič nevenovali. Bratislava si z turnaja odniesla iba šesť prehier (najväčšia 0:5 proti Young Boys) a dostala pocítiť, že bola iba súperom do počtu.

Neúspech ako motivácia pre lepšiu druhú časť sezóny

Všetko zlé je ale na niečo dobré a hráčom môže jesenný neúspech poslúžiť ako motivácia na predvedenie lepších výsledkov v druhej časti. Pri pohľade na štatistiky sa ponúka niekoľko zaujímavých skutočností – Slovan spomedzi všetkých tímov Fortuna ligy remizoval najmenej zápasov (iba jeden); tímu sa nikdy nepodarilo otočiť stav zápasu po prehrávaní v prvom polčase. Najvyťaženejším hráčom belasých sa stal prirodzene brankár Dušan Perniš, ktorý počas 18-tich zápasov strávil na ihrisku úctyhodných 1620 minút. Na opačnom konci ihriska s piatimi gólmi najviac ovplyvnili výsledky superligy Juraj Halenár a Seydouba Soumah.

Ako sa Slovanu darilo v prvej polovici sezóny


Tak či tak, Slovan odohral v prvej časti sezóny až 34 stretnutí (vrátane európskych líg a Superpohára) a cez zimnú prestávku sa hlavne zameria na zlepšenie psychickej rovnako ako aj fyzickej kondície. Keďže belasý sa úspešne prepracovali do zápasov Európskej ligy a aj predohrávky Ligy majstrov a neskôr ich výkon zažil strmý pád, je evidentné, že tím si po splnení cieľu nestanovil ďalší, vyšší cieľ a uspokojil sa so svojou pozíciou.

S 12-timi bodmi za vedúcou Žilinou nie sú šance Slovana na obhájenie titulu ešte úplne stratené. Pri ovládnutí psychiky môže tím v druhej časti sezóny opäť vystreliť smerom nahor a dokázať Slovensku svoje kvality.

zdroj a fotografie: omruk.co.uk

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť