Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

pon04152024

Aktualizovanéštv, 02. nov 2023 14:34

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Šport Basketbal V Leviciach víťazne, Olegovi Meleščenkovi premiéra na lavičke Interu vyšla - fotografie a rozhovory

V Leviciach víťazne, Olegovi Meleščenkovi premiéra na lavičke Interu vyšla - fotografie a rozhovory

LEVICE / BRATISLAVA 15. januára 2015 - Zápas 26. kola najvyššej slovenskej súťaže basketbalistov SBL v stredu 14.1.2015 priniesol zaujímavý zápas medzi domácimi Levickými Patriotmi a aktuálnym majstrom Interom Bratislava. Zaujímavosťou je, že ešte pred týždňom bol na levickej lavičke koordinátor Oleg Meleščenko, pričom na tento zápas už tento skúsený tréner sedel na lavičke hlavného trénera Interu Bratislava.

Eucos Levickí Patrioti – BK Inter Incheba Bratislava, 14.1.2015

Tento zápas pre neho určite znamenal veľmi zaujímavú konfrontáciu. Oleg Meleščenko si na lavičku žlto-čiernych sadol po sobotňajšej prvej domácej prehre v sezóne proti Komárnu 78:87 namiesto Františka Róna. Ten sa v klube presunul na post športového riaditeľa. V Interi sa realizujú zaujímavé rošády, veď koncom leta 2014 nahradil Olega Meleščenka práve František Rón. Levičania bojujú o play-off a tak sa museli otriasť zo sobotňajšej prehry s ďalším bratislavským klubom Karlovky po predĺžení a podať proti Interu najmä v obrane čo najlepší výkon. Naopak, Inter bojuje o prvú priečku. S Levičanmi to najmä v prvom polčase nevyzeralo lichotivo, polčas sa skončil vysokým odstupom Interu 36:58 a zdalo sa, že je "vymaľované" a skóre v prospech hostí bude len narastať. No opak bol realitou, Patrioti sa v druhom polčase zlepšili v obrane aj v streľbe a Interu sa pár minút pred koncom zápasu dotiahli až na rozdiel 6 bodov, čo určite nikto nečakal. Levičanom teda uprieť bojovnosť nemôže nikto. Napokon sa však ukázala lepšia zohratosť a skúsenosť bratislavského mužstva, ktoré si svoj náskok udržalo a tak Levičania musia zbierať body v ďalších, aby si udržali miestenku v play-off.

Eucos Levickí Patrioti – BK Inter Incheba Bratislava 88:99 (36:58)

Najviac bodov: Story 24, Jurjevič 16, Igrutinovič, Klár a Miljkovič po 14 – Rančík 24, Sedmák a Graham po 16, 650 divákov

Povedali po zápase:

Vladimír Klár, hráč EUCOS Levickí Patrioti: "Do dnešného zápasu sme išli s tým, že sme chceli divákom po nevydarenom zápase s Karlovkou ukázať, že basketbal vieme hrať. Úvod dnešného zápasu sme však nezachytili a v šatni sme si povedali, že musíme ísť do nich tvrdo. Cez polčas sme mali len 4 fauly, čo nesvedčil veľmi o našej agresivite. Prvý polčas sme hrali zle, neubránili sme podkošových hráčov. Cez polčas sme si povedali, aby sme sa vzochopili a aby sme zahrali druhý polčas, ako v Komárne a skúsili to otočiť. Celkom sa nám to aj podarilo, veď sme sa k Interu priblížili na 5 bodov, takže nechýbalo veľa, aby sme to možno dotiahli aj do víťazného konca. Zagresívnili sme hru, začali sme hrať lepšie v obrane, začali sme v obrane na seba kričať, riešili sme dobre pick-and-rolly, začali sme hrať rýchlejšie a práve toto bol kľúč k dnešnému úspechu. Z dobrej obrany vyplýva dobrý protiútok, niektoré koše sme ľahko zakončili a to nás nakoplo."

Oleg Meleščenko, tréner Inter Bratislava: "V dnešnom zápase sme vedeli, že Levičania budú bojovať. Našim cieľom však bolo, aby sme nestratili v obrane koncentráciu počas celých 40 minút, príp. aj v predĺžení. To bolo pre nás to najpodstatnejšie. V útoku sa následne dá stále niečo vymyslieť a dať nejaké body. Z dobrej obrany sa dá ísť rýchlo do protiútoku. Ak sa však v obrane robia jednoduché chyby a fauly, dostaneš dvojkové koše, hráči začnú byť nervózni a následne aj v útoku to už nie je také koncentrované. To, že sa Levičania v druhom polčase na nás dotiahli, ma neprekvapilo. Som veľmi rád, že sa im to podarilo, som rád za Levice. Teší ma, že takto zabojovali a verím, že sa im bude oveľa viac dariť, keď budú takto bojovať v každom zápase už od ich začiatkov. Musím však viac nadávať na svojich hráčov, ako najmä v druhom polčase hrali v obrane.
Je to pre mňa veľmi ťažký pocit, sedieť na lavičke proti Leviciam, keď som ešte pred týždňom sedel na levickej lavičke. Neprial by som to zažiť nikomu. Musím povedať, že určitá časť zo mňa patrí aj Leviciam a teraz musím hrať proti nim. Je to veľmi ťažká úloha."

Zo zápasu sme pripravili aj fotoreportáž, všetky naše fotografie si môžete pozriet na našej Facebook stránke Leviceonline.sk TU.

zdroj a fotografie: Mgr. Andrej Budai, www.bratislive.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť