Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

pia12082023

Aktualizovanéštv, 02. nov 2023 14:34

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod Krimi - policajné správy Krádeže a vlámania Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnené

Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnené

BRATISLAVA 28. októbra 2014 - Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV počas uplynulých dní intenzívne pracovali na prípadoch krádeží vlámaním, ku ktorým došlo v prvej polovici mesiaca október. Na základe vykonanej operatívno-pátracej činnosti už policajti tieto prípady objasnili a mužov podozrivých z týchto skutkov stotožnili.

Pre čiastkové útoky pokračovacieho prečinu krádeže spáchané spolupáchateľstvom vyšetrovateľ PZ obvinil dvoch Bratislavčanov, 35-ročného Andreja a 37-ročného Jána. Na podklade dosiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie už v súčasnosti obvineným mužom preukázali na území štvrtého bratislavského okresu vykonanie dvoch krádeží vlámaním v stávkových kanceláriách na Heyrovského a Borskej ulici, za ktoré im v prípade preukázania viny na súde hrozí trest odňatia slobody v trvaní 6 mesiacov až 3 roky.

Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnenéPrvú krádež mali obvinení spáchať dňa 06. októbra 2014 v čase okolo 01.30 h. Po násilnom prekonaní uzamykacieho mechanizmu vchodových dverí mali obvinení vstúpiť do priestorov stávkovej kancelárie na Heyrovského ulici. Zo stávkovej kancelárie následne odcudzili finančnú hotovosť vo výške 35,-€ a bezpečnostnú kovovú skriňu. Jej obsahom bola finančná hotovosť vo výške viac ako 3.000,-€ a rôzne stieracie žreby. Škoda, ktorá poškodenej spoločnosti krádežou vznikla, bola vyčíslená vo výške viac ako 6.600,-€, škoda poškodením vo výške 80,-€. 

Obdobný scenár mali obvinení zopakovať aj počas noci z 10. októbra 2014 na 11. októbra 2014. Tento krát zo stávkovej kancelárie na Borskej ulici odcudzili plechovú skriňu s obsahom finančnej hotovosti vo výške viac ako 4.100,-€, výherných stieracích žrebov a firemných pečiatok. Poškodeným spoločnostiam tak spôsobili škodu krádežou vo výške viac ako 9.200,-€, škoda poškodením vchodových dverí bola vyčíslená vo výške 80,-€. 

Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnené

V rámci objasňovania tejto majetkovej trestnej činnosti vykonali policajti štvrtého bratislavského okresu viacero procesných úkonov, pri ktorých zaistili veci použité pri páchaní tejto trestnej činnosti. Pri výkone prehliadky iných priestorov policajti v mestskej časti Vrakuňa v osobnom motorovom vozidle Audi A4 zaistili náradie, kuklu a rukavice, ktoré mali obvinení muži použiť pri spáchaní vyšetrovaných skutkov. Policajtom sa v katastri obce Blahová (okr. Dunajská Streda) podarilo zaistiť aj jeden z odcudzených trezorov. 

V súčinnosti s Pohotovostným policajným útvarom Odboru poriadkovej polície KR PZ v Bratislave policajti zadržali jedného z obvinených mužov, 35-ročného Andreja z Bratislavy. Na podnet vyšetrovateľa PZ vzal sudca pre prípravné konanie obvineného do vyšetrovacej väzby.

Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnené

Prípady krádeží v bratislavských stávkových kanceláriách objasnenéPo obvinenom 37-ročnom Jánovi Valentínovi, bytom Poľnohospodárska 49, Bratislava policajti pátrajú. Menovaný sa v mieste svojho bydliska nezdržiava a jeho súčasný pobyt či pohyb nie je známy. 

V tejto súvislosti sa polícia so žiadosťou o pomoc pri pátraní po obvinenom 37-ročnom Jánovi Valentínovi obracia aj na verejnosť. Akékoľvek informácie, ktoré by mohli viesť k vypátraniu obvinenej osoby na fotografii, oznámte na bezplatnom číslo polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

zdroj a fotografie: KR PZ Bratislava

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť