Leto 2015 v Štúrove - ubytovanie - Penzión EVERLAST Camping Vodník - splav rieky Hron

sob12142019

Aktualizovanépia, 20. sep 2019 11:59

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

Bratislive.sk

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, rodinné a firemné akcie, podujatia... Portál Bratislive.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov, fotografov, dopisovateľov, redaktorov...
Back Úvod PR články Pleseň na stene: Čo robiť a ako sa jej zbaviť?

Pleseň na stene: Čo robiť a ako sa jej zbaviť?

( 1 x )
Pleseň je nezvaný hosť a zradný a nebezpečný „nepriateľ“ mnohých domov a bytov. Objavuje sa nepozorovane, zostáva na dlhú dobu, kazí estetiku, zdravie a naše nervy. Jej ústup je ďaleko za obzorom a moc zo dňa na deň väčšia. Odstránenie tohto problému nie je ľahká úloha. Na samom začiatku sú najúčinnejšie  rôzne účinné činidlá proti plesniam, ktoré sú ale dočasným riešením. My vám prezradíme, ako sa to dá dosiahnuť s trvalým efektom.
Prečo sa vôbec objavuje?

Všetko sa pre niečo deje a má svoju príčinu. Rovnako to platí aj pri vzniku plesni, ktorá sa u vás doma môže objaviť z niekoľkých dôvodov.

· Najčastejšie je to vysoká miera vlhkosti v miestnosti. Obľúbeným zdrojom je kúpeľňa, ale aj iné nedostatočne vetrané miestnosti.

· Ďalšou príčinou môžu byť múry nasiaknuté vodou a vlhkosťou, čo vyrieši len dobrá izolácia balkóna alebo inej časti domu.

· Ani strecha nechránená pred dažďom, snehom alebo zle upevnenými odtokmi k odstráneniu vlhkosti v okolí domu neprispievajú.

· No a samozrejme, pleseň sa tvorí v priestore s nedostatočným ohrevom, čo je slabé vykurovanie.

Ako sa zbaviť plesne?

Základom je, aby ste si urobili doma a vo svojom vlastnom priestore malú analýzu a neriadili sa vždy podľa iných. Situácia môže byť rozdielna a to, čo platí inde, u vás nemusí fungovať.

Posilnite vetranie a skontrolujte, v akom stave sú vaše okná a ich tesnenie. Nové plastové okná by ste mali na 5 minút úplne otvoriť, aby sa vzduch v miestnosti vymenil. Potom je dobré ich zavrieť. Vetranie je závislé aj od toho, či bývate v rodinnom dome alebo byte. V rodinnom dome je vlhkosť vyššia, preto to moc nepreháňajte. Snažte sa dodržiavať teplotnú rovnováhu a vyhýbať sa príliš veľkým výkyvom.

Ak ste presvedčení o tom, že je rekonštrukcia a izolovanie ešte zbytočné, použiť môžete rôzne saponáty. Nevýhodou je, že koncentrácia chemických látok v takýchto prípravkoch je vysoká a môže poškodiť zdravie. Ak už niektoré z nich predsa len použijete, nechajte zasiahnuté miesto dobre vysušiť.

Ošetrením na prírodnej báze môže byť ocot, peroxid vodíka, jedlá sóda alebo Tea tree olej. Vyskúšajte a uvidíte, čo z toho u vás funguje. Možno budete prekvapený, ako sa toho rýchlo zbaviť.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť